Ana sayfa BUNLAR KONUŞULUYOR AH Kandıra, VAH Kandıra..!

AH Kandıra, VAH Kandıra..!

1671
2

Gelenin vurduğu, gidenin vurduğu ve makus talihini kendi yaptığı hatalar nedeniyle yenemeyen Kandıra ilçemizde tam bir çadır tiyatrosu oynanıyor.

Kandıra’da oturmayanların bu ilçede söz sahibi olduğu talihsiz ilçemizde yine değişen bir şey yok.

Özellikle de iktidar partisi bu ilçemizi ne dikkate alıyor ne de gereken değeri veriyor.

Kandıralının sesi çıkmaz, önüne ne koyarsak yer diye düşünen iktidar partisi adeta bu ilçemizle alay ediyor.

Beş yıl önce Kandıra’da oturmayan Ünal Köken’i aday yapıp belediye başkanı seçtiren AKP, şimdi de aynı şekilde Kandıra’da oturmayan Adnan Turan’ı aday yaptı.

Sadece bu mu?

Tabi değil.

Kandıra’da oturmayanları da meclis üyesi yaptı.

AKP’nin Kandıra Belediye Meclis üyesi listesine bir göz atalım.

12 meclis üyesi adayı var AKP’nin Kandıra’da.

3 tane de kontenjan meclis üyesi var.

Birinci sırada bulunan İsmail Akalın, ikinci sırada bulunan İsmail Aysu ve üçüncü sırada bulunan İsmet Gürler Kandıra’da oturmuyor.

Gelelim dokuzuncu sıradaki Bayram Küçükyılmaz ile onbirinci sıradaki Beyhan Şen ve onikinci sıradaki Sertan Kulaç’ta yine Kandıra’da oturmuyor.

Ve üç kişilik kontenjandaki birinci sıradaki İrfan Kurt ile üçüncü sıradaki Hayri Çelik’te aynı şekilde Kandıra’da oturmuyor.

Buna belediye başkan adayı Adnan Turan’ı da eklerseniz başkan ve 9 meclis üyesi Kandıra’da oturmayan kişilerden oluşuyor.

Dahası 99 köyü bulunan Kandıra’da tamı tamına sadece köylerden iki meclis üyesi var.

İşte Kandıra’ya iktidar partisinin verdiği değer.

Takdir bizim manav Kandıralı kardeşlerimin.

2 YORUMLAR

  1. Güngör bey yazılarınızı takip ediyorum ama beyhan bey bizim köylümüz öz ve öz kandıra li yakın bir köyden he siz illaki ilçe merkezinden mi olsun istiyorsunuz yoksa.kandiranin köyünden olmak kandıralı olmak değilse size göre onu bilemem ve şunu düşünüyorum hangi siyasi partinin kaç millet vekili koaelili bence hizmet etmek için illaki kandıralı olmak değil insan olmak olmak gereek diye düşünüyorum..

  2. Idris beye tamamen katiliyorum. Yazmak icin yazmamak gerektiğinin kanaatindeyim. Kandiranin Ömerli köyünde oturan Beyhan abimizin illaki ilce merkezinemi yerlesmesi gerekir. Bununla beraber kisilerin icraatleri ve kisiliklerinin onemli oldugunun kanaatindeyim. Saygılarımla

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here