banner

HALDIZ, her şeyi DEVRETMİŞ..!    

Siyasi iktidar döneminde ilimizde inanılmaz bir şekilde büyüyen ve bu güne kadar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere inanılmaz ihaleler kazanan HALDIZ İNŞAAT’ta ekonomik krizden etkilenip elindeki bazı projeleri devrettiği ve bazı ortaklıklardan da ayrılığı öğrenildi.

REAL’i DEVRETMİŞ..!

Haldız İnşaat’ın Vakıf Emeklilik ile ortaklaşa kurduğu şirketle aldığı İzmit’teki REAL Projesi’ni ortağına devretmiş.

İstediği kat artışını alamayan ve ekonomik krize giren Haldız İnşaat’ın Yüzde 50 Vakıf Emeklilikle kurduğu şirketteki hisselerini ödeme güçlüğü çektiği için geri verdiği ve böylece büyük bir yükten kurtulduğu öğrenildi.

 

Carrefour Arazisini de vermiş.

İstanbul başta olmak üzere son yıllarda iktidar destekli pek çok işi alan ve kontrolsüz büyüyen, bu arada da Özgür Kocaeli Gazetesi’ni de satın alarak medya sektörüne giren Haldız İnşaat kurduğu Büyük Kocaeli Gazetesi’ni geçtiğimiz yıl kapatmak zorunda kalmıştı.

Ekonomik kriz de devreye girince, ödemelerde sıkışan, taşeronlara uzun vadeli çekler verip bankalardan yeni krediler almaya çalışıp bankaların kapısını aşındıran Haldız İnşaat Carrefour arazisini de geri vermek zorunda kalmış.

Ödemeleri yapmakta zorlandığı için Carrefour arazisinden vazgeçen Haldız İnşaat’ın böylece ekonomik olarak rahatlama yoluna gittiği ifade ediliyor.

 

Fikirtepe’yi de devretmiş

Haldız İnşaat sadece REAL Arazisi ve Carrefour Arazisini devretmekle kalmayıp İstanbul’da Fikirtepe’de başladığı Kentsel Dönüşüm işini de devretmiş.

İstanbul’da Kentsel Dönüşüm işi alan ve yapmaya başlayan Haldız İnşaat evleri de satamayınca bunları alacaklı bankalara devretmiş.

Şimdi bankalardan kredi almak için kapılarını aşındıran Haldız İnşaat’ın yaşanan ekonomik krizde ayakta kalma savaşı vermeye çalışıyor.

 

 


ETİKETLER:
· ·
KATEGORİLER:
HABER

Yorumlar

 • Beter olsunlar !

  Avatar Anonim 11 Şubat 2019 00:34 Cevapla
 • Beter olsunlar!

  Avatar Esra 11 Şubat 2019 00:35 Cevapla
 • İyi olmuş dahada batsınlar insanların hakkını yerlerse böle olur evler yaptılar yarım yamalak kalitesiz

  Avatar Anonim 11 Şubat 2019 16:05 Cevapla
 • Dahada batsınlar inşallah konutlar diktiler kocaeliye yarım yamalak sorunlu kalitesiz

  Avatar Baki 11 Şubat 2019 16:09 Cevapla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.