banner

Kompleksleri, egoları ve kavgaları ile hatırlanacak

Bir dönem milletvekilliği daha sonra da iki dönem İzmit Belediye Başkanlığı yapan Nevzat Doğan için artık siyasetin sonuna gelindi.

Dile kolay tam 10 yıl İzmit Belediyesi’ni yönetti.

31 Mart’ta görevi bittiğinde nasıl hatırlanacak, nasıl akılda kalacak diye düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk şey yenemediği KOMPLEKSLERİ ve bitmeyen KAVGALARI.

Evet, Nevzat Doğan komplekslerinin esiri oldu.

Herkesle ama herkesle kavga etti.

Kendi partisindeki insanlarla bile kucaklaşamadı.

Kimseyle uzun süreli dostluklar kuramadı.

İnsanlara tepeden baktı, herkesi küçümsedi.

Ne Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ile dostluk kurabildi ne de diğer ilçe başkanları le dostluk kurabildi.

Sadece onlarla değil görev yaptığı süre içindeki il başkanları ile, ilçe başkanları ile de bir hukuk kuramadı.

Onlarla hiç kavga etmeden görev yapamadı.

Kendisini destekleyen hemşerisi Fikri Işık’la bile kanlı bıçaklı oldu.

Göreve geldiği günden itibaren medya mensubu olarak inanılmaz destek veren, bir ara yediği, içtiği ayrı gitmeyen İsmet Çiğit’le bile yollarını ayırdı.

Kısacası Nevzat Doğan esnafla kavga etti, işçilerle kavga etti, sivil toplum kuruluşları ile kavga etti.

Kendisine boyun eğmeyen, karşı çıkan, eleştiren kim varsa hepsiyle kavga edip düşman oldu.

Kocaelispor taraftarları ile de aynı şekilde kavga etti.

Hal böyle olunca da yalnızları oynamaya başladı.

Projeleri ile değil giyim kuşamıyla, saç ektirmesiyle, botoksları ile ve gerçekleştiremediği projeleri ile gündemde kaldı.

Şimdi görevi bitiyor.

Muhtemelen de bu kentten gidecek.

Arkasından ise hiçte iyi yad edilmeyecek.

Çünkü belediye başkanlığı koltuğunu hep egolarına, komplekslerine kurban etti.

 


KATEGORİLER:
KÖŞE YAZIM

Benzer Yazılar


Popüler Yazılar

Yorumlar

 • Nevzat Doğan’ı birçok kavga ettiği konuda doğru ve dürüst buluyorum özellikle Işık,Karaosmanoğlu konusunda,bir kere kavga edebilmek için karşısına çıkacaksınız,demekki adam herkesin karşısına çıkabilmiş,kendi fikirleri vardır kimseyi dinlememiştir ona da eyvallah ama ben AKPyi kaçak güreşçi olarak görürüm,adam kaçmışmı diğerleri gibi,mavi boncuk dağıtmış mı yok,mahallemin çocuğu bir kere ne yanına gittim ne rica ettim iftiracı il sağlık müdürü için ama bir de şu gerçek var ŞAHIS KAÇ LİRA BORÇLA belediyeyi bırakıyor bir de diğerlerine bakın,geçenlerde bir eleştiri okudum kendisi ile ilgili Yuvamdaki bir Park ile ilgili çay bahçesi mi yapmışlar lokanta mı herneyse,başka eleştirilirde var,ben AKPyi günahım kadar sevmem,ama EĞRİYE EĞRİ doğruya doğru bu şahıs birçoklarından çok daha iyi yöneticilik yapmış bizlerin bilmediği ama kendisinin iyi bildiği sebeplerle de kavgalı olduğu doğrudur İYİ DE YAPMIŞDIR,ama yine de AKP ülkeyi mahvetmiştir,kendisi gibi doktor olan kaç kişi vardır bu partide çoğunun ne olduğunu görürüm,ama bu ilde bana göre sorgulanması gereken en büyük iki AKPLİ Fikri Işık ve Büyükşehir Belediye Başkanıdır,sıralama yapılsa hesap sorulacaklara Nevzat Doğan da vardır ama sonlarda!

  Avatar Ersoy Kandemir 11 Şubat 2019 12:05 Cevapla
 • Nevzatcım tek sevdiğim yönü yuvacık tayfasına itaat etmemesi. Gönül hanım talimat kadını. Ne talimat alırsa onu yapar insiyatif alamaz. Izmit e cesur yürekli insaflı gözü kara biri gerek chp yi hiç sevmem ama keşke Fatma hanım başka partiden olsaydı.

  Avatar Anonim 13 Şubat 2019 11:21 Cevapla
 • Nevzatcım tek sevdiğim yönü yuvacık tayfasına itaat etmemesi.

  Avatar Anonim 13 Şubat 2019 11:22 Cevapla
 • Nevzatcım ın tek sevdiğim yönü yuvacık tayfasına itaat etmemesi. Gönül hanım talimat kadını. Ne talimat alırsa onu yapar. Inisiyatif alamaz ve yönetemez. Chp yi günahım kadar sevmem. Çünkü baştaki ihtiyarlar gençlere musade etmiyorlar.açsana incenin sarıgulun önünü neyse.Fatma hnm bence daha vizyonlu . Chp talimatlarını değilde halkın talimatlarını dinlerse Büyük şehirede Aday olur. Nacizhane düşüncem.

  Avatar Dorucu memet 13 Şubat 2019 11:27 Cevapla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.